poniedziałek, 1 lipca 2013

"Żeby się tylko nie zakochać"

źródło: www.cinenouvelles.com

Miejsce akcji: australijskie wybrzeże
Bohaterowie: Lil (Naomi Watts), Roz (Robin Wright), Ian syn Lil (Xavier Samuel), Tom syn Roz (James Frecheville) 
Fabuła: Historia dwóch kobiet, które przyjaźnią się od dziecka. Splot wydarzeń sprawia, że każda z nich wdaje się w romans z synem tej drugiej.

Recenzja: Bohaterowie opowieści żyją w świecie oderwanym od rzeczywistości, przez co cała sytuacja zdaje się być nierealna. Z zagmatwanej relacji, w którą uwikłani są  wszyscy, można by  wyciągnąć więcej. Całą czwórkę bohaterów z przyjemnością poznałabym lepiej, bo dla mnie, w każdym z nich drzemie niewykorzystany potencjał. Nie mniej jednak obraz oczarował mnie pięknem australijskiego wybrzeża, szumem oceanu i  klimatem stworzonym między słowami. Idealne matki to piękna bajka dla dorosłych, którą naprawdę dobrze się ogląda. Polecam wszystkim, którym marzy się dom z widokiem na ocean :)

Refleksja: Czy przekraczanie granic w relacjach matka przyjaciel syna/córki i ojciec przyjaciółka córki/syna jest moralne? Obraz utwierdził mnie w przekonaniu, że miłość i namiętność między ludźmi to bardzo silne uczucia, którym większości z nas trudno jest się oprzeć. Po seansie przypomniał mi się, także wywiad Lilianny Bartowskiej z Krystyną Jandą przeczytany dawno temu w Głosie Szczecińskim: 
"Zdarza się takie nieszczęście, że człowiek się zakochuje i to jest jak choroba, wielkie cierpienie, bo ta miłość jest niedozwolona, niemożliwa. Przez ostatnie lata w moim małżeństwie, zawsze na Boże Narodzenie z mężem składamy sobie takie życzenia: "Żeby się tylko nie zakochać!". Przecież nikt nie chce źle! Tylko - niestety - miłość jest jak choroba!"

4 komentarze:

 1. film zapowiada się fajnie, cytat Jandy - świetny! Będę zaglądać :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Z opisu podoba mi się ten film :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bardzo klimatyczne kino, szczerze polecam :)

   Usuń

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...