sobota, 8 lutego 2014

Ale kino: Sierpień w hrabstwie Osage (2013)

Rzecz o spotkaniu rodzinnym spowodowanym niespodziewanym, i w efekcie końcowym tragicznym zdarzeniem. Rodzina jakich wiele. Są żale, zadry, tajemnice i zobowiązania, które z czasem zaczynają ciążyć...

źródło: www.imdb.com

Już podczas oglądania filmu gorzkie myśli przeszły przez moją głowę. Zaoferowani swoimi sprawami, gonimy za własnym szczęściem powierzchownie koncentrując się na sprawach innych, nawet najbliższych.  Niczym bumerang wróciło do mnie przeczytane jakiś czas temu „Nikt nigdy cię nie zrozumie. Nigdy.”* Samotni jesteśmy w tym naszym życiu, czasem nawet bardzo. I trochę żal rodziny, którą zdaje się czeka poważny kryzys, bo w dzisiejszych czasach zobowiązanie jakim jest ciąży i przeszkadza. Tylko czy to aby nie zgubne złudzenie?

Klimatyczny film, cudowne kreacje aktorskie (Meryl Streep, Julia Roberts, Chris Cooper, Juliet Lewis i wszyscy pozostali). W każdym z bohaterów można się przejrzeć, każdego da się zrozumieć, każdego można polubić. Sierpień w hrabstwie Osage to refleksyjne kino, i choć refleksje dość gorzkie to są w filmie momenty wywołujące szczery uśmiech. Z pewnością polecam.

„Życie jest bardzo długie .”
T.S.Eliot*Byron Katie, Radość każdego dnia

4 komentarze:

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...